Na een succesvolle implementatie op verschillende locaties in Maastricht zijn er afgelopen maand weer zes locaties begonnen met de implementatie van SuperFIT.
Jong geleerd is oud gedaan
Wie als kind gewend is om goed te eten en regelmatig te bewegen, zal dat ook op latere leeftijd makkelijker doen. De effecten zijn als een sneeuwbal; een gezonde leefstijl bevordert niet alleen de lichamelijke conditie en motoriek, het zorgt tevens voor een groter gevoel van eigenwaarde en betere cognitieve prestaties. Sport leert je daarnaast om respectvol met anderen om te gaan. Omgedraaid staat een ongezonde leefstijl van jonge kinderen in verband met een lager sociaal-emotioneel welbevinden of met gezondheidsklachten op latere leeftijd. Kortom, jong geleerd is oud gedaan!
Kinderen kunnen al heel veel zelf doen om gezond te blijven. Lees hier meer over een gezonde leefstijl. Ecsplore helpt je graag nog een handje verder. We bieden een breed scala aan mogelijkheden die een gezonde, actieve leefstijl bevorderen. Van universele sport-, beweeg- en voedingsprogramma's - tijdens én buiten schooltijd - tot allerlei gerichte activiteiten, bijvoorbeeld bij jou in de buurt. En dat is nog niet alles, samen met de scholen laten we jongeren ook graag kennismaken met kunst en cultuur. Een kijkje achter de schermen in de schouwburg, een expositie bezoeken, een toneelstuk maken: hoe leuk is dat?
Alle activiteiten die Ecsplore aanbiedt voor kinderen en jongeren passen bij de landelijke JOGG-aanpak, Gezonde jeugd gezonde toekomst. Deelname is meestal gratis of tegen een kleine bijdrage. Heb je een laag inkomen? Er zijn verschillende regelingen beschikbaar zodat je kind toch kan deelnemen aan onze activiteiten. Dit zijn de vergoedingsregelingen voor degenen die niet zoveel hebben te besteden. Deze regelingen vergoeden bijvoorbeeld ook een lidmaatschap bij een sporvereniging. Benieuwd uit welke sportverenigingen je allemaal kunt kiezen? Kijk hier voor een overzicht van sporttakken- en verenigingen in de gemeente Sittard-Geleen en Beekdaelen.
Kijk echter eerst en vooral eens in ons aanbod hieronder en kom in actie!
-
-
maandag 2 mei 2022
Uitbreiding SuperFIT team
lees meerSinds het begin van het jaar is ons team uitgebreid met vier nieuwe collega’s: Ilse Marx, Anne Lommers, Kim Beckers en Rianneke de Ritter. Graag stellen ze zich kort voor, lees dus snel verder!
-
maandag 4 april 2022
Het zonnetje in huis! De MeiXperience 2022 staat voor de deur
lees meerKom met ons In Actie tijdens de MeiXperience; van maandag 25 april tot en met vrijdag 6 mei.
-
maandag 4 april 2022
Mooie start The Culture Club in Sittard-Geleen
lees meerDeze week was er in het mooie Huts Spot atelier aan de markt in Geleen de laatste
workshop van de drieweekse leerlijn Film. -
donderdag 17 februari 2022
Nieuwe coronamaatregelen en -richtlijnen
lees meerDe coronamaatregelen en -richtlijnen volgen elkaar in spoedig tempo op. Afgelopen dinsdag was er wederom een persconferentie waar de verdere versoepelingen werden toegelicht.
-
maandag 14 februari 2022
Gezond in Actie weer van start!
lees meerVanaf volgende week zijn er in de gemeente Stein weer gezonde lessen!
-
vrijdag 12 november 2021
Ecsplore in het nieuws!
lees meerAfgelopen woensdag startten we met de eerste reeks ESPORTZONE: GAMEN + GYMMEN! Vandaag staat er een leuk artikel over deze eerste activiteit in de Limburger!
-
vrijdag 24 september 2021
Vier Sittard-Geleense sportverenigingen behalen het Team:Fit certificaat
lees meerSporten is leuk en gezond. En sport en gezonde voeding zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Hoe mooi zou het zijn als je deze twee kunt combineren binnen een sportvereniging?
-
woensdag 15 september 2021
𝐃𝐞 𝐬𝐜𝐡𝐨𝐥𝐞𝐧 𝐳𝐢𝐣𝐧 𝐰𝐞𝐞𝐫 𝐛𝐞𝐠𝐨𝐧𝐧𝐞𝐧, 𝐞𝐧 𝐨𝐨𝐤 𝐝𝐞 𝐠𝐲𝐦𝐥𝐞𝐬 𝐰𝐞𝐞𝐫!
lees meerkijk ze eens stralen! Onze vakleerkrachten zijn helemaal uitgerust en klaar voor een nieuw schooljaar.
-
donderdag 26 augustus 2021
healthyLIFE Magazine
lees meerMet trots presenteren we het healthyLIFE magazine! In dit magazine nemen we je mee in het verhaal van healthyLIFE.
-
woensdag 19 mei 2021
Real life Esports, een initiatief van ESPORTZONE
lees meerVanaf 2021 is Esports een vast onderdeel bij Ecsplore. En dat is echt niet alleen maar gamen, we trekken kinderen en jongeren ook achter die (spel)computer vandaan. Tijdens de meivakantie organiseerde Ecsplore het event 'Real life Esport'. Dit initiatief werd bezocht door maar liefst 160 kinderen.
-
vrijdag 7 mei 2021
SBO Het Mozaïek maakt Kindermonument 2021
lees meerIeder jaar organiseert Ecsplore in opdracht van de gemeente Sittard-Geleen het Kindermonument!